Impresionisté v Lausanne.

Díla ze sbírky Bührle budou od 7. 4. 2017 vystavena v Lausanne v galerii Fondation de l'Hermitage až do 29. 10. 2017. Pokochat se můžete díly od Clauda Moneta, Paula Cézanneho nebo Vincenta van Gogha.

Bližší informace naleznete zde.Nové lákadlo pro milovníky čokolády.

V dubnu otevírá brány nové návštěvnické centrum čokoládovny Maestrani ve východním Švýcarsku. Prohlídky jsou možné pro jednotlivce a skupiny. Každý si tady může vlastní čokoládu dokonce i vyrobit.

Bližší informace nalenznete zde.Doprava v Lucernu a v Ticinu

Švýcarské město Lucern a kanton Ticino si pro své letošní hosty přichystali velice příjemnou nabídku v podobě cestování veřejnou dopravou zdarma pro ubytované v hotelech. V Lucernu na vás čeká MHD po městě zdarma a v kantonu Ticino na vás čeká doprava po celém kantonu zcela zdarma.

Bližší informace k nabídce v Lucernu naleznete zde. Bližší informace k nabídce v Ticinu naleznete zde.Česká hostelová asociace – karta také pro Swiss Youth Hostels

Vlastnictví Hostelové karty opravňuje držitele získat mnoho výhod poskytovaný našimi partnery v České republice a slevu na ubytování v členských hostelech v Čechách a na celém světě. Hostelová karta stojí 300 Kč a můžete si ji ihned objednat nebo zakoupit na našich prodejních místech.

"Bližší informace naleznete zde."Psí spřežení v Alpách Ženevského jezera.

Chtěli byste zažít něco neobvyklého? Co třeba projet se romantickou horskou krajinou se psím spřežením? Tenhle zážitek nabízí hned čtyři střediska v Alpách Ženevského jezera – Les Diablerets, Glacier 3000, les Mosses, Saint-Cergue.

Bližší informace naleznete zde.Skipass Inclusive pro ubytované.

S touto nabídkou se ve Švýcarsku letos doslova roztrhl pytel. Najdete ji v oblasti Engadin Scuol pod názvem Engadin Scuol Skipass Inclusive, ale také v lyžařském regionu Jungfrau pod názvem Skipas geschenkt, kde se budete pohodlně přepravovat vlaky a lanovkami Jungfraubahnen.

Bližší informace o nabídce Engadinu. Bližší informace o nabídce Jungfrau.

Ledovcové jeskyně ve Švýcarsku.

Jedinečným zážitkem, který Švýcarsko nabízí, jsou návštěvy ledovcových jeskyní – najdete je na více místech, obvykle jednoduše dostupné lanovkou nebo zubačkou. Vstupné se tady neplatí, je již v ceně jízdenky. Prozkoumat je můžete na nejvýše položené železniční stanici Evropy - Jungfraujoch - Top of Europe, Titlisu, Malém Matterhornu v Zermattu nebo v Saas–Fee, kde letos v létě přichystali novou výzdobu.Veřejná doprava v Ticinu zdarma.

Od 1. 1. 2017 obdrží ubytovaní v hotelech, hostelech a kempech v Ticinu kartičku Ticino Ticket, se kterou mají veřejnou dopravu zcela zdarma. Jako bonus obdržíte slevu 30% na různé turistické atrakce. Můžete tak bez omezení a s úsporou cestovat od Gotthardského masívu až po hory v regionu Mendrisiotto a od vzdálených údolí až po živoucí města jako je Locarno, Lugano nebo Bellinzona.

Bližší informace naleznete zde.Speciální balíčky pro zahájení zimní sezóny v Saas-Fee.

Alpské středisko Saas-Fee si pro své návštěvníky připravilo ve dnech 21. 10.-29. 11. 2016 speciální balíček pro ubytované, který zahrnuje přenocování na 3 noci, 3denní skipas a vstup na skitesty během vašeho pobytu. Cena balíčku na 3 dny je od CHF 407 a v nabídce je i varianta s přenocováním na 2 noci.

Bližší informace naleznete zde.Švýcarské kaštanové slavnosti.

Kaštanové slavnosti jsou ve Švýcarsku tradiční událostí v různých regionech Švýcarska, nejtypičtější jsou ale pro Ticino. V Asconě se ve dnech 1.-8. 10. 2016 můžete zúčastnit právě jedné takovéto události, kde je připravena ochutnávka až dvou tun různých pečených kaštanů a dalších kaštanových pokrmů.

Bližší informace o akci naleznete zde.Nový přírůstek na světovém dedictví UNESCO

Švýcarsko má nový přírůstek v seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o dům Clarté v Ženevě a Villa Le Lac, také známá jako Petite Maison v Corseaux jejíž autorem je architekt Corbusier. S těmito nejnovějšími přírůstky disponuje Švýcarsko nyní dvanácti památkami světového kulturního dědictví UNESCO a dvěma biosférickými rezervacemi UNESCO v Entlebuch a Val Müstair.

Bližší informace naleznete zde.Návštěvnická karta Geneva Pass

Jedna návštěvnická karta, 41 aktivit. Ženeva si pro své návštěvníky připravila speciální kartu Geneva Pass, se kterou máte vstupy na 41 různých aktivit buď zcela zdarma nebo s výraznou slevou. Karta nabízí například prohlídku města na segway, rafting ve městě nebo i zdarma plavbu parníkem po Ženevském jezeře. Kartu je možné pořídit na 24, 48 nebo 72 hodin a v rámci Geneva Passu máte také zdarma MHD. Cena karty začíná na CHF 26.

Bližší informace naleznete zde.Unikátní komentované prohlídky Interlakenu

Městečko Interlaken si pro své návštěvníky letos připravilo 3 jedinečné komentované prohlídky tohoto nádherného města s výhledem na vrcholky Eiger, Mönch a Jungfrau. V nabídce jsou prohlídky Swiss Food & Culture Tour, The story of Switzerland tour a Free Walking Tour. Poslední zmiňovaná je zdarma a její účastníky provázejí místní obyvatelé.

Bližší informace naleznete zde.Balíček Culinary trail Stockhorn

Vydejte se na cestu za kulinářskými produkty na Stockhorn u města Interlaken. V ceně balíčku máte cestu Erlenbach–Stockhorn a Chrindi–Erlenbach, tříchodová menu ve třech různých restauracích po trase a speciální dárkový balíček s kulinářským překvapením. Balíček je možné zakoupit od června do října 2016.

Bližší informace naleznete zde.Výlety na čtyřkolkách u Interlakenu

Poznejte krásy Švýcarska za pomoci terénních čtyřkolek v okolí Interlakenu. V nabídce jsou následující trasy: Snow and hot cheese tour, Swissness and real life tour, Panoramic tour a rodinná Family stable visit tour. Výlet čtyřkolkami je určen pro 3 a více osob.

Bližší informace naleznete zde.Eschenberg

Restauarace nad Winterthurem má dlouhou tradici, ale v současnosti je vedena rodinou s kontakty na Českou republiku, a tak na jídelníčku najdete švestkový koláč, śtrůdl i veleúspěšné meruňkové knedlíky. Kuchyně je tady vynikající, ceny na švýcarské poměry velmi přívětivé a česky i slovensky se tady bez problému domluvíte.

Bližší informace naleznete zde.Kronbeg

Po Säntisu asi nejvýznamnější vrchol východního Švýcarska láká k pěším výletům, ale Švýcaři si tady užívají rádi i snídani. Vyjedou první ranní lanovkou a hodují až do 10 hodin, kdy se uzavře snídaňový buffet, aby se mohlo připravit obědové menu. Přespat na vrcholu můžete v Berggastahausu, vysokohorské chatě. Bonusem je večerní klid se západem slunce a ranní svítání.

Bližší informace naleznete zde.JURA World of Coffee

Švýcarská společnost vyrábějící kávovary prvotřídní kvality otevřela pro veřejnost své návštěvnické centrum JURA World of Coffee, které se nachází ve městečku Niederbuchsiten poblíž Oltenu. Těšit se můžete na různé exhibice, všech představení výrobků společnosti JURA (vč. jejich vlastní kávy), obchod, kavárnu The Coffee Lounge a síň slávy Rogera Federera.

Bližší informace naleznete zde.Výlet s krávami

Bio farma Bolderhof Farm v blízkosti Schaffhausenu nabízí svým návštěvníkům řadu zábavných a nevšedních aktivit pro rodiny s dětmi, ale také pro návštěvníky jednotlivce. Nevšední atrakcí je možnost absolvovat výlet při kterém pojedete na krávě.

Bližší informace naleznete zde.Přenocování v hamakách

Balmers Hostel nabízí skvělou možnost, jak přenocovat v srdci Alp za neuvěřitelně nízkou cenu - CHF 5,- za osobu za noc! Balmers Hostel se nachází v městečku Interlaken v regionu Jungfrau a nabízí přenocování v zavěšených hamakách. Každý host má k dispozici vlastní el. zásuvku a lampičku pro čtení.

Bližší informace naleznete zde.ArtBasel 2016

I letos se v Basileji koná každoroční akce Art Basel doprovázená různými doprovodnými aktivitami. Letos se koná ve dnech 16.–19. 6. 2016.

Bližší informace naleznete zde.Kulinářské festivaly ve Švýcarsku

Kulinářské zážitky si můžete v červnu dopřát na více festivalech po celém Švýcarsku, my jsme pro vás vybrali 10. ročník Sapori Ticino, kde se vám předvedou kuchařské hvězdy oceněné Michelinskými hvězdami. V Curychu můžete navštívit „festival festivalů“ Züri Fäscht, který se koná ve dnech 1.-3. 7. 2016.Walliser Gourmet Tage

Ve dnech 11.–24. 6. 2016 probíhá v Aletsch Areně kulinářský festival Walliser Gourmet Tage. Během festivalu je možné pořídit si kartu Gourmet-Day Pass, se kterou můžete otestovat vybrané restaurace s waliskými specialitami z časů vašich babiček.

Bližší informace naleznete zde.Montreux Jazz Festival

Montreux Jazz Festival je mnohem více, než jméno pro jedinečnou událost ve světě hudby. Od svého počátku v roce 1967 se festival vyvinul v rozvětvený strom plný doprovodných akcí a koncertů. Letošní ročník se odehraje ve dnech 1.–16. 7. 2016.

Bližší informace naleznete zde.První švýcarské dny UNESCO World Heritage Days

První švýcarské dny UNESCO World Heritage Days se uskuteční 11. a 12. června 2016 v hlavním městě Švýcarska, Bernu. Hlavní oslava proběhne 12. 6. v Bernu a 11. 6. pak na většině z 11 míst, která jsou ve Švýcarsku zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Bližší informace naleznete zde.Den otevřených vinných sklepů Cantone Aperte

Víno Merlot z Ticina již dávno není tajným tipem milovníků vína. Středomořské klima tohoto švýcarského regionu je velice vhodné pro pěstování vinné révy a vášniví vinaři zde pěstují velice kvalitní vinné odrůdy, které se nemusí bát mezinárodního srovnání. Kromě toho jsou četné vinné sklepy i architektonickými skvosty nacházející se uprostřed idylických vinic, a které se 28. a 29. 5. otevřou návštěvníkům v rámci akce dnů otevřených vinných sklepů - Cantine Aperte. Nabízí se vám tak výjimečná příležitost degustovat místní vína a poznat zkušenosti místních vinařů. Na rozdíl od klasických degustaci vín, mnoho místních vinic také nabízí obědy a večeře s lokálními produkty a kulturním programem.

Bližší informace naleznete zde.Basel Street Food Festival

Vychutnejte si mezinárodní gurmánské speciality a poznejte nová potěšení v rámci kulinářského festivalu Basel Street Food Festival, který se uskuteční ve dnech 20. – 22. 5. v centru Basileje. Vstup na akci je zdarma a mimo gurmánské speciality vás čeká hudební program.

Bližší informace naleznete zde.Top akce Švýcarska 2016

Evropský šampionát v gymnastice, Bern | 25. 5.–5. 6. 2016 | www.em-bern2016.ch
Zürich Manifesta, Curych | 11. 6.–18. 9. 2016 | www.manifesta.org
Züri-Fäscht, Curycah | 1.–3. 7. 2016 | www.zuerifaescht.ch
50. Montreux Jazz Festival, Montreux | 1.–16. 7. 2016 | www.montreuxjazz.com
60. Gstaad Menuhin Festival, Gstaad | 14. 7.– 3. 9. 2016 | www.gstaadmenuhinfestival.ch
Tour de France 2016, Bern a Finhaut | 18.–20. 7. 2016 | www.letour.fr
Estavayer-le-Lac – National Schwing & Älpler Festival | 26.–28. 8. 2016 | www.estavayer2016.ch


#INLOVEWITHSWIT­ZERLAND

Připojte se k akci #INLOVEWITHSWIT­ZERLAND, tedy zamilován do Švýcarska a podělte se o své fotografie a videa z míst, kde jste se do Švýcarska zamilovali. Vaše fotografie a videa stačí sdílet na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram s hashtagem #INLOVEWITHSWIT­ZERLAND a vaše příspěvky poté naleznete na české verzi portálu InLoveWithSwit­zerland.com, kde je umístěna mapa všech zamilovaných míst (a míst k zamilování) s již více jak 15 tisíci fotografiemi a videi.

Bližší informace naleznete zde.Nové muzeum Charlie Chaplina a návštěvnické centrum Nestlé

Hned dvě novinky připravuje na letošní červen Vevey na riviéře Ženevského jezera. Návštěvníci se mohou těšit na muzeum Charlie Chaplina nazvané „Chaplin’s World“.

Bližší informace naleznete zde.

Ve stejnou dobu se pak otevře i nové návštěvnické centrum firmy Nestlé, která letos oslaví 150 let. Po rekonstrukci přivítá návštěvníky i Alimentarium.

Bližší informace naleznete zde.Tunel NEAT – nejdelší tunel světa

Švýcarsko se opět řadí na špičku mezi staviteli tunelů. V červnu by novým tunelem dlouhým celkem 57 km měly projet první vlaky, od prosince 2016 pak bude zahájen pravidelný provoz.
Průběžně aktualizované informace o stavu dokončovacích prací a nabídkách pro zvídavé turisty naleznete na www.gottardo2016.ch.SchoggiLand – čokoládový svět Maestrani

Návštěvnické centrum výrobce čokolády firmy Maestrani, která sídlí v oblasti Bodamského jezera v obci Flawil můžete navštívit až do 31. 8. 2016. Tady je také jejich jediná výrobna. Z 80 m dlouhé galerie, 5 m nad samotnou výrobou, můžete doslova nahlédnout pod ruce švýcarským mistrům čokolády. Na duben 2017 se tu pak chystají další atrakce pro návštěvníky.

Bližší informace naleznete zde.All-inclusive – lanovky v ceně ubytování

Vybrané regiony Švýcarska si pro své návštěvníky připravily speciální nabídky, kdy při ubytování získávají zdarma přístup na místní lanovky. Tyto nabídky nabízí např.: Engadin Svatý Mořic, Davos Klosters, Les Diablerets / Villars, 4 údolí, Val d’AnniviersSaas-Fee. Pokud se ubytujete alespoň na jednu noc v Bernu, Basileji nebo Ženevě, získáte Městskou kartu, se kterou cestujete městskou dopravou zdarma.

Bližší informace naleznete zde.Free Access Card v Alpách Ženevského jezera

Letní hosté v Alpách Ženevského jezera, jejichž hlavními centry jsou Les Diablerets a Villars mají hned několik výhod: děti do devíti let bydlí v pokoji rodičů zdarma. A všichni ubytovaní obdrží kartu Free Access Card, se kterou mohou cestovat lanovkami a horskými vlaky v regionu zdarma. Hlavním lákadlem je nejvyšší vrchol s ledovcem Col du Pillon a mnoha atrakcemi včetně visutého mostu nad Les Diablerets.

Bližší informace naleznete zde.Za hokejem do Švýcarska noblesně.

Fanoušci hokeje se mohou vydat na zápasy do Švýcarska luxusními autobusy Nobless Line, které denně odjíždějí z Prahy a Plzně do St. Gallenu, Curychu a Bernu. Na zápasy ČR – Švýcarsko, které se konají 13. 4. od 19:45 ve Vispu a 15. 4. od 20:15 v Bielu, je možné se poté rychle a pohodlně dostat švýcarskými vlaky z Bernu.

Bližší informace naleznete zde.Tour de France ve švýcarských Alpách.

Švýcarskem letos povede po několikaleté pauze trasa Tour de France. Závod můžete sledovat od 18. do 20. 6. po trase Couvet, Neuchatel, Ins, Kerzers, Bern, Zweisimmen, Saanenmöser, Aigle, Martigny do Finhaut ve Wallisu.

Bližší informace naleznete zde.Sladké opojení se sušenkami Kambly

Zastavte se v idylickém údolí Emmental v zážitkovém návštěvnickém centru firmy Kambly a objevte místo, odkud pocházejí nejznámější a nejoblíbenější sušenky Švýcarska, pronikněte do tajemství výroby jemného pečiva. Vyzkoušejte podle chuti více než 100 druhů Kambly specialit, nakoukněte do bohaté historie švýcarské rodinné firmy Kambly a vychutnejte si umění Maitres Confiseurs. Přímo v Trübschachenu u návštěvnického centra Kambly si ale také můžete vypůjčit elektrokola a vydat se za krásami přírody Berner Oberland.

Bližší informace naleznete zde.Swiss Brand Museum

Tentokrát bychom vám rádi doporučili návštěvu muzea švýcarských vynálezů a produktů – SWISS BRAND MUSEUM, které najdete ve věži přímo na mostě Nydeggbrücke u medvědího parku v Bernu. Vstup je zdarma a zjistíte tak, kolik věcí, které důvěrně znáte, vymysleli právě Švýcaři.

Bližší informace naleznete zde.Otevření nového muzea FIFA

Curych otevřel nové muzeum FIFA. Najdete ho v centru a pro návštěvu si rezervujte alespoň tři hodiny. Muzeum je na třech podlažích hravé, interaktivní a přináší více než 3 000 exponátů.

Bližší informace naleznete zde.Bruslařské kluziště Ice Magic Top of Europe

Interlaken si již podruhé připravil pro své zimní hosty jedinečné bruslařské kluziště Ice Magic Top of Europe. Jedná se o celou síť kluzišť propojených bruslařskými stezkami a obklopených stánky s občerstvením a příjemným posezením. Navíc je zde v nabídce pomocník v podobě figurky na lyžičkách s držátkem, který Vás na ledě bezpečně doprovodí. Pro držitele skipasu je zde sleva na vstup.

Bližší informace naleznete zde.Vyrobte si vlastní čokoládu ve Funky Chocolate Clubu

Švýcaři jsou známí výrobou té nejlepší čokolády na světě, o to zajímavější je prodejna Funky Chocolate Club, kterou nevlastní Švýcaři, ale dvě dívky z Čech, které zde slaví úspěch. Pokud budete v Interlakenu, nezapomeňte jejich prodejnu navštívit. Můžete si tady dát horkou čokoládu, absolvovat ochutnávku čokolád nebo si vlastní čokoládu vyrobit a dokonce ji přímo z obchodu nechat odeslat s věnováním na adresu Vašich milých.

Bližší informace naleznete zde.Dada slaví 100 let

Dadaismus, též dada, byl avantgardní umělecký směr, který vznikl před 100 lety v Curychu. Mezi roky 1916 – 1923 byl velmi populární a vznikl jako revolta skupiny umělců různých národností proti válečným hrůzám - dadaismus byl prostředek jak vyjádřit zmatek a strach z války. Pro jeho díla je charakteristická úmyslná nerozumnost a odmítnutí převažujících standardů umění, propagovali totální anarchii v životě i v kultuře, absolutní svobodu tvorby a umění zbavené sociální funkce. Podle dadaistů nebyl dadaismus umělecký směr, ale jeho opak. Nyní dada slaví 100 let od svého vzniků a k tomuto kulatému výročí se koná nespočet různých akcí a oslav.

Bližší informace a kalendář akcí naleznete zde.