Za hudebními zážitky do Lucernu.

Velikonoční festival v Lucernu je věnován především “církevní” hudbě. Programová nabídka je však pestrá a na své si přijde každý posluchač. Festival se koná ve dnech 1. – 9. 4. 2017 a patří k vrcholným akcím hudební scény v Lucernu.

Bližší informace naleznete zde.


Švýcaři jinak – Fasnacht.

Za masopustním veselím se v únoru můžete vydat do Lucernu a věřte, že zážitky jsou to nezapomenutelné. Není to jen jednodenní akce - začátek je 23. 2. 2017 ráno a končí se až 28. 2. 2017. Fasnacht můžete spojit s lyžováním v Engelbergu, který je od Lucernu pouhou hodinu cesty vlakem nebo autem. A pokud nestihnete Fasnacht v Lucernu, tak se za masopustem můžete vydat do Basileje, kde se koná ve dnech 6. – 8. 3. 2017.

Bližší informace naleznete zde.


Velikonoční hotelové balíčky v Engelbergu.

Alpské středisko a městečko Engelberg, kde můžete lyžovat až do 28. 5. 2017 vám během velikonočního období nabízí speciální hotelové balíčky Easter Package na 2 až 3 noci se snídaní a 3 nebo 4 denním skipasem od CHF 251,-.

Bližší informace naleznete zde.


Lyžování a město Lucern

„SnowCard-Pauschalen“ nabízejí hotely v Lucernu a okolí. Přes den tak můžete lyžovat v některém ze 14 lyžařských areálů v okolí Lucernského jezera a večer si užijete město s jeho bohatou kulinářskou i kulturní nabídkou. Město ožije již v adventní době mnoha akcemi a akcí „Live on Ice“ před KKL. Nezapomenutelný je tady také čas Fasnachtu 23.–28. 2. 2017.

Bližší informace naleznete zde.


Dárky lucernských hoteliérů

Veřejná doprava v ceně ubytování. Pokud se ubytujete v některém z hotelů v Lucernu, získáte jízdenku zdarma na veřejnou dopravu ve městě (nevztahuje se na lodní dopravu). Platnost je na celou dobu vašeho pobytu, tedy ode dne příjezdu, do dne odjezdu. Při ubytování v Lucernu na více než dvě noci obdržíte navíc zdarma 2denní zimní Tell-Pass v hodnotě 110 CHF.

Bližší informace naleznete zde a zde


Tell-Pass

Jízdenka Tell-Pass je nejjednodušší způsob, jak poznat Lucern a region Lucernského jezera. Návštěvníci se mohou těšit z dvou až desetidenní verze pro neomezené cestování vlaky, loděmi, autobusy a spoustou horských železnic a lanovek. Navíc jsou v Tell-Passu zahrnuty výrazné slevy na muzea, lázně a další atrakce. Pro děti je cena této jízdenky velmi atraktivní. Jedna jízdenka, tolik zážitků!

Bližší informace naleznete zde.


Nová trasa pro sněžnice na Trübsee

Před impozantní a působivou kulisou hor s Titlisem jako hlavním vrcholem, zanecháváte stopu v prašanu. Nová trasa pro sněžnice vede zvlněnou krajinou podél chráněné oblasti pro divokou zvěř na Trübsee. Abyste nerušili zvěř, zůstáváte stále na značené stezce. Nejvyšším bodem cesty je Bitzistock s výhledem hluboko do údolí Engelbergu. Okruh měří necelé 3 kilometry a trvá 1,5 hodiny. Výchozím bodem je horní stanice Älplerseils Untertrübsee-Obertrübsee nebo zimní stezka pro pěší okolo Trübsee.

Bližší informace naleznete zde.


Kluziště Live on Ice a vánoční trhy

Již po šesté si můžete tento rok od 24. 11. 2016 do 2. 1. 2017 zabruslit na velkém uměle vytvořeném kluzišti Live on Ice před budovou KKL v samém centru Lucernu. Tento vánoční pohádkový svět na břehu Lucernského jezera nabízí bezplatné bruslení vedle mnoha dalších zajímavostí. Pokud nechcete bruslit, určitě navštivte vánoční trhy Lozärner Wiehnachtsmärt ve dnech 3. – 21. 12. 2016. Informace o trhu naleznete na www.luzern.com/weihnachten.

Bližší informace naleznete zde.


Bed & Ski balíček v hotelu Terrace

Hotel Terrace se svými 170 pokoji se rozkládá na jižním svahu Engelbergu a nabízí překrásný výhled na vesnici, Titlis a na celé alpské panorama Centrálního Švýcarska. Využijte balíčku Bed & Ski a rezervujte jednoduše online. Přenocování se snídaní a skipasem pro celou oblast Engelberg-Titlis již od 120 CHF za osobu a noc.

Bližší informace naleznete zde.


Lucernský festival v listopadu

Milovníkům hudby a městské turistiky se v zimním období nabízí jedinečná možnost návštěvy Lucernského klavírního festivalu, který se koná ve dnech 19. - 27. 11. 2016.

Bližší informace naleznete zde.


Horská chata Stoos Hütta u Lucernu.

Znovuotevřená Stoos Hütta nabízí pro své mladé i starší návštěvníky odpočinek na sluneční terase po dni stráveném na lyžích. Stoos Hüttä se nachází hned vedle lyžařského vleku na Sternegg (cca 35 minut jízdy od Lucernu).

Bližší informace naleznete zde.Nový hotel frutt Family Lodge v Melchsee-Frutt.

Využijte v Melchsee-Frutt minulou sezonu otevřený hotel frutt Family Lodge Melchsee-Frutt, který nabízí moderní design skloubený s klasickým alpským stylem, který je typický pro síť hotelů frutt Family Lodge. Hotel v Melchsee-Frutt je zaměřen primárně na rodiny s dětmi a návštěvníky, kteří vyhledávají aktivní odpočinek.

Bližší informace naleznete zde.TITLIS Xpress gondola.

V prosinci 2015 byla zprovozněná nová lanovka z Engelbergu na Trübsee - TITLIS Xpress gondola, která zkrátila cestu o polovinu. Lanovka nabízí v kabince celkem osm míst k sezení a díky nejmodernějším technologiím také výjimečný komfort.

Bližší informace naleznete zde.Einsiedeln – největší klášter ve Švýcarsku.Vánoční atmosféra v Einsiedelnu

Einsiedeln s Černou Madonou je poutním místem a zdejší klášter je největší ve Švýcarsku. V předvánoční době tady navíc můžete zažít adventní trh, 26. 11.– 4. 12. 2016, který patří k nejoblíbenějším a také největším ve Švýcarsku.

www.einsiedeln-tourismus.ch


Nejbližší ledovec k Curychu a středisko s dlouhou sezónouEngelberg

Lyžařsky nejpřitažlivější je v regionu nepochybně Engelberg. Nejbližší ledovec k Curychu a středisko s mimořádně dlouhou sezónou a také jedinečným sjezdem v délce 12 km. Pravidelně se tu v předvánoční době koná také část světového poháru ve skocích na lyžích ve dnech 16. - 18. 12. 2016. Pro větší komfort lyžařů je k dispozici minulou sezonu zprovozněná osmimístná kabinka na trase Engelberg-Trübsee-Stand.

www.engelberg.ch

Rigi a Pilatus – nelyžařské aktivity jako zimní pěší turistika, sněžnice nebo sáňkyRigi a Pilatus

Lucernské jezero má hned dva dominantní vrcholy – Královnu hor – Rigi a Pilatus. Obě hory jsou dostupné i v zimní sezóně a můžete se sem vydat za sportovními aktivitami – doporučit lze nelyžařské aktivity jako zimní pěší turistiku, sněžnice nebo sáňky, ale i gastronomické zážitky. Nejúžasnější jsou v každém případě jedinečné výhledy na malebnou krajinu Lucernského jezera. Pilatus je dokonce místem konání nejvýše položeného vánočního trhu ve Švýcarsku ve dnech 18. - 20. 11. 2016 s názvem Christkindlimärt.

www.pilatus.ch, www.rigi.ch

Romantické zážitky ve švýcarském LucernuSki safari

Oblast nepatří mezi vyhlášené lyžařské destinace, může ale nabídnout zajímavé lyžařské safari a také cestu na sjezdovku lodí, to třeba když se vydáte na lyže z Lucernu na Klewenalp. Celkem region nabízí 500 km sjezdovek v 15 jedinečných malých střediscích. Kdo dává přednost romantičtějším zážitkům, může se vydat se sněžnicemi do Engelbergu, Muotathalu nebo Stoosu.

www.luzern.com/winter

Otáčecí kabina z Titlisu do EngelberguSjezd z vrcholu až do údolí – 12 km!

Jeden z nejdelších sjezdů v Alpách je trasa z Titlisu do Engelbergu. 12 km dlouhý sjezd s převýšením 2 000 m je v údolní části zasněžován a nabízí tak sněhovou jistotu po celou sezónu. Od zimy 2014/15 byla postavena nová otáčecí kabina, která nahradila Titlis Rotair – první otáčecí kabinu světa z roku 1992.

www.titlis.chLucern v létě.Lucern mapa

Luzern Tourismus
Tel. +41 (0)41 227 17 17
www.luzern.com

 


Lucern logo