Engadin Svatý Mořic
foto: Switzerland Tourism

Engadin Sv. Mořic se nachází v nadmořské výšce 1 800 m vysoko v údolí Engadin v jihovýchodním cípu Švýcarska na jižní straně Alp. Okouzlující, světově proslulý Sv. Mořic je atrakcí, ale také výzvou s drsnou a nedotčenou přírodou. Mezi další TOP důvody k návštěvě patří sportovní a kulturní události a pestrá, vysoce kvalitní kuchyně.

Bližší informace naleznete na www.engadin.stmoritz.ch.

Jedinečné zimní kouzlo

Horní Engadin je švýcarským největším regionem zimních sportů. Tady se splní sny všech nadšenců pro zimní aktivity. 350 km perfektně upravených sjezdovek doplňuje 57 lanovek a vleků, 34 horských restaurací s inspirativními slunečnými terasami a okouzlující scenérie okolní přírody s nejlepším prašanem v Alpách. Za prozkoumání stojí také 200 km tras pro běžky a zimní pěší turistiku.

Bližší informace naleznete zde.


Mistrovství světa v alpském lyžování 2017

(FIS Alpine Ski Championships 2017) Sv. Mořic hostil již čtyři Mistrovství světa – v roce 1934, 1948, 1974 a 2003. Díky úspěchu v roce 2003 a traťovému rekordu, který nebyl dosud překonán, Sv. Mořic zvítězil u komise FIS. Bylo tady mnoho argumentů pro: poloha sjezdovek na slunečné straně Corviglie je vyzkoušená a prověřená, společenský a kosmopolitní Sv. Mořic slibuje akci s pestrým a bohatým programem. Enthusiasmus obyvatel Engadinu pak zaručuje hostitele na nejvyšší úrovni.

Bližší informace naleznete zde.


Hotel und Skipas 2016/2017

Jednoduše mimořádné: Zůstaň více než jednu noc v hotelu začleněném v této kampani v Engadinu Sv. Mořici a můžeš si koupit Hotel Ski Pass za cenu 35 CHF na osobu a den pro celý svůj pobyt. Nabídka platí pro zimní sezónu 2016/17.

Bližší informace naleznete zde.


Engadin Skimarathon

Engadin Skimarathon se koná každoročně druhou sobotu v březnu a to už od roku 1969. Dnes je populárnější než kdykoliv dříve. Obě trasy – 42 km z Maloji do S-chanf a půlmaraton z Maloji do Pontresiny – vedou úžasnou scenérií krajiny horního Engadinu.

Bližší informace naleznete zde.


Engadin Sv. Mořic Corvatsch – nejdelší sjezdovka pro noční lyžování ve ŠvýcarskuNoční lyžování

Nejdelší sjezdovku pro noční lyžování najdete v areálu Corvatsch ve Sv. Mořici. Noční lyžování se tady koná každý pátek a ideální je spojit ho s tradiční večeří přímo na svahu. Fondue pak chutná opravdu báječně.

www.engadin.stmoritz.ch


Aqua centrum ve švýcarském OvavervaAqua centrum Ovaverva

V roce 2014 se ve Sv. Mořici otevřelo nevšedně řešené aquacentrum pro návštěvníky Sv. Mořice s názvem Ovaverva. Ovaverva nabízí návštěvníkům lázeňské wellness centrum (různé druhy saun, wellness procedury, apod.), 25m krytý bazén se skokánky a tobogány, sportovní a fitness centrum, Nejde o obyčejný akvapark, záběr nového symbolu Svatého Mořice bude široký – zaměřuje se na sportovce, rodiny, dospělé i děti, cyklisty, lyžaře, školy i sportovní oddíly. Venkovní sportovní centrum bude v zimě zaměřené na běžkaře a v létě na příznivce horských kol.


Sv. Mořic -Engadinské údolíSv. Mořic – diamant mezi zimními středisky

Jiskřivý Sv. Mořic, městečko položené vysoko v Engadinském údolí, je jedním z nejproslulejších zimních lyžařských středisek světa. Název je registrován jako mezinárodně chráněná obchodní značka a všude ve světě je spojován s prvotřídní úrovní a elegancí. Zimní turismus tady odstartoval v roce 1864, a dodnes si zachovává styl a nabízí řadu událostí světového jména i obchody všech významných značek. Právě tato atraktivní kombinace přírody, sportu, kultury, aktivit a poklidu, společně s jedinečnou polohou na břehu jezera, dělá ze Sv. Mořice drahokam engadinské koruny.

www.engadin.stmoritz.ch/150years
Engadin Svatý Mořic v létě 

Engadin St. Moritz
CH-7500 St. Moritz
Tel. +41 (0)81 830 00 01
allegra@estm.ch
www.engadin.stmoritz.ch