Jedinečné zimní kouzlo

Horní Engadin je švýcarským největším regionem zimních sportů. Tady se splní sny všech nadšenců pro zimní aktivity. 350 km perfektně upravených sjezdovek doplňuje 57 lanovek a vleků, 34 horských restaurací s inspirativními slunečnými terasami a okouzlující scenérie okolní přírody s nejlepším prašanem v Alpách. Za prozkoumání stojí také 200 km tras pro běžky a zimní pěší turistiku.

Bližší informace naleznete zde.


Mistrovství světa v alpském lyžování 2017

(FIS Alpine Ski Championships 2017) Sv. Mořic hostil již čtyři Mistrovství světa – v roce 1934, 1948, 1974 a 2003. Díky úspěchu v roce 2003 a traťovému rekordu, který nebyl dosud překonán, Sv. Mořic zvítězil u komise FIS. Bylo tady mnoho argumentů pro: poloha sjezdovek na slunečné straně Corviglie je vyzkoušená a prověřená, společenský a kosmopolitní Sv. Mořic slibuje akci s pestrým a bohatým programem. Enthusiasmus obyvatel Engadinu pak zaručuje hostitele na nejvyšší úrovni.

Bližší informace naleznete zde.


Hotel und Skipas 2016/2017

Jednoduše mimořádné: Zůstaň více než jednu noc v hotelu začleněném v této kampani v Engadinu Sv. Mořici a můžeš si koupit Hotel Ski Pass za cenu 35 CHF na osobu a den pro celý svůj pobyt. Nabídka platí pro zimní sezónu 2016/17.

Bližší informace naleznete zde.


Engadin Skimarathon

Engadin Skimarathon se koná každoročně druhou sobotu v březnu a to už od roku 1969. Dnes je populárnější než kdykoliv dříve. Obě trasy – 42 km z Maloji do S-chanf a půlmaraton z Maloji do Pontresiny – vedou úžasnou scenérií krajiny horního Engadinu.

Bližší informace naleznete zde.


Engadin Sv. Mořic Corvatsch – nejdelší sjezdovka pro noční lyžování ve ŠvýcarskuNoční lyžování

Nejdelší sjezdovku pro noční lyžování najdete v areálu Corvatsch ve Sv. Mořici. Noční lyžování se tady koná každý pátek a ideální je spojit ho s tradiční večeří přímo na svahu. Fondue pak chutná opravdu báječně.

www.engadin.stmoritz.ch


Aqua centrum ve švýcarském OvavervaAqua centrum Ovaverva

V roce 2014 se ve Sv. Mořici otevřelo nevšedně řešené aquacentrum pro návštěvníky Sv. Mořice s názvem Ovaverva. Ovaverva nabízí návštěvníkům lázeňské wellness centrum (různé druhy saun, wellness procedury, apod.), 25m krytý bazén se skokánky a tobogány, sportovní a fitness centrum, Nejde o obyčejný akvapark, záběr nového symbolu Svatého Mořice bude široký – zaměřuje se na sportovce, rodiny, dospělé i děti, cyklisty, lyžaře, školy i sportovní oddíly. Venkovní sportovní centrum bude v zimě zaměřené na běžkaře a v létě na příznivce horských kol.


Sv. Mořic -Engadinské údolíSv. Mořic – diamant mezi zimními středisky

Jiskřivý Sv. Mořic, městečko položené vysoko v Engadinském údolí, je jedním z nejproslulejších zimních lyžařských středisek světa. Název je registrován jako mezinárodně chráněná obchodní značka a všude ve světě je spojován s prvotřídní úrovní a elegancí. Zimní turismus tady odstartoval v roce 1864, a dodnes si zachovává styl a nabízí řadu událostí světového jména i obchody všech významných značek. Právě tato atraktivní kombinace přírody, sportu, kultury, aktivit a poklidu, společně s jedinečnou polohou na břehu jezera, dělá ze Sv. Mořice drahokam engadinské koruny.

www.engadin.stmoritz.ch/150years
Engadin Svatý Mořic v létě 

Engadin St. Moritz
CH-7500 St. Moritz
Tel. +41 (0)81 830 00 01
allegra@estm.ch
www.engadin.stmoritz.ch