Jungfrau Marathon Package 2016

Tak jako každý rok se i letos v regionu Jungfrau koná ve dnech 8.-10. 9. 2016 známý Jungfrau Marathon 2016, který svým účastníkům nabízí nevšední alpský závod o délce 42 km. Interlaken Tourism s k této příležitosti pro vás připravil speciální balíček s ubytování na 2 noci, snídaní, výletem na Schynige Platte a vstupem do wellness centra Bödelibad.

Bližší informace naleznete zde.Nové horské terénní káry v Jungfrau

Vyzkoušejte jízdu na nových terénních kárách z Schreckfeldu do Bortu. Během jízdy na vás čeká tří kilometrová trasa plná adrenalinu a zábavy pro celou rodinu. Terénní kára je mixem motokáry a bobu, vhodná pro děti od 10 let. Minimální výška jezdce je 125 cm a na místě vám budou zdarma zapůjčeny bezpečnostní přilby.

Bližší informace naleznete zde.Jungfrau Travel Pass

S novou jízdenkou Jungfrau Travel Pass můžete jezdit neomezeně 3 až 6 dní po sobě lanovkami a železnicemi Jungfrau. V 5 a šestidenní jízdence je zahrnuta též jízda lodí na Thunském a Brienzském jezeře. Dodatečná zpáteční jízdenka k nejvýše položenému nádraží v Evropě na sedle Jungfraujoch – Top of Europe stojí CHF 59. www.jungfrau.ch/travelpass

Bližší informace naleznete zde.Jungraujoch – nejvýše položená železniční stanice v EvropěJungfraujoch – Top of Europe

Železnice na nejvýše položenou železniční stanici v Evropě oslavila před nedávnem 100 let. Po celou dobu existence překvapuje návštěvníky smělostí i technickým provedením. Nabídka ve vrcholové stanici se stále rozšiřuje, mimo vyhlídkových teras a restaurací se tady nabízí návštěva ledovcové jeskyně i nové multimediální expozice o historii budování dráhy. Na výlet – nejlépe formou okružní cesty – si rezervujte celý den.

Bližší informace naleznete zde.Nejvýše položený obchod s čokoládou Lindt – JungfrauCo dělat na Jungfraujochu, když Vás potká špatné počasí.

Pokud se vydáte na Jungfraujoch a najednou Vás zastihne špatné počasí, tak nezoufejte. Jungfraujoch nabízí také spoustu aktivit i za špatného počasí! Navštivte například nevšedně zpracovanou výstavu Alpine Sensation, která vás provede stoletou historií železnice Jungfrau nebo navštivte ledový palác, který se nachází 30 metrů pod povrchem ledovce, kde můžete obdivovat ledové sochy místních umělců. A jako naprostou novinkou je Lindt Swiss Chocolate Heaven – nejvýše položený obchod čokolády Lindt na světě s ukázkou výroby čokolády.

Bližší informace naleznete zde.Nejvýše položený obchod s čokoládou Lindt – JungfrauLINDT Swiss Chocolate Heaven na Jungfraujoch – Top of Europe

Lindt Swiss Chocolate Heaven představuje nový zážitek na Jungfraujochu – Top of Europe. Nejvýše položený obchod čokolády na světě nabízí bohatý sortiment výborné čokolády Lindt. V místnosti Maitres Chocolatiers se Vám naskytne zajímavý pohled na výrobu čokolády.

Bližší informace naleznete zde.Vysokohorská turistika ve ŠvýcarskuSchynige Platte

Na Schynige Platte vyjedete v letních měsících z nádražíčka ve Wilderswillu. Už cestou nebudete vědět co dříve dokumentovat. Výhledy na jezera a panorama Eiger, Mönch a Jungfrau jsou úžasné. Nahoře Vás pak čeká botanická zahrada s alpinkami, mnoho turistických tras nejrůznějších délek a obtížností. A letos v létě tady nově od 11:00 do 14:00 bude možné vyslechnout, ale i vyzkoušet hru na Alphorn.

Bližší informace naleznete zde.Schynige Platte se Swiss Travel Passem zdarma

Pro držitele Swiss Travel Passu je nově zařazen výlet na Schynige Platte v nadmořské výšce 1 967 m n. m. historickou zubačkou zcela zdarma a bez dalších doplatků. Swiss Travel System tak rozšířil svou nabídku pro návštěvníky Švýcarska.

Bližší informace naleznete zde.Alpský roh je typickým nástrojem ve ŠvýcarskuAlpský roh na Schynige Platte na 1967 m n. m.

V horském hotelu si můžete denně od 11.00 do 14.00 hodin poslechnout a vyzkoušet hru na alpský roh, typický hudební nástroj ve Švýcarsku. Na Schynige Platte se dostanete historickou zubačkou z vesničky Wilderswil. Nahoře se nachází vedle turistických tras alpská botanická zahrada s 600 různými druhy alpských bylinek a testovací centrum turistické obuvi Lowa.

Bližší informace naleznete zde.Jízda historickou zubačkou do 15 let zdarmaDěti do 15 let jedou na Schynige Platte na 1 967 m n. m. zdarma

V doprovodu jednoho dospělého jedou 2 děti do 15 let historickou zubačkou z Wilderswilu na Schynige Platte zdarma. Nahoře se nachází vedle horského hotelu, kde si můžete vyzkoušet hru na alpský roh, turistické trasy, alpská botanická zahrada s 600 různými druhy alpských bylinek a květin a testovací centrum turistické obuvi Lowa.

Bližší informace naleznete zde.Výlet lanovkou nad GrindelwaldemFirst

Výlet lanovkou na First a aktivity v této oblasti nad Grindelwaldem nadchnou rodiny s dětmi i sportovce. Z Firstu vychází pohodlná cesta k jezeru Bachalpsee, jednomu z nejfotografova­nějších ve Švýcarsku. Dolů z Firstu můžete sjet bleskurychle na First Flieger, trochu pomaleji na koloběžce nebo se vydat některou z turistických tras do mezistanice nebo až do údolí. Případně dojít na Grosse Scheidegg a odtud sjet poštovním autobusem.

Bližší informace naleznete zde.First Cliff Walk – horský okruh s jedinečnými výhledy

Přímo u horní stanice lanovky Firstu očekává návštěvníky spektakulární okružní stezka, která zahrnuje skalní část, jedinečný visutý most a plošinu s nezapomenutelným výhledem na Eiger. Na stezce, jež je zdarma a vhodná pro každého, vám stoupne adrenalin v krvi.

Bližší informace naleznete zde.Vyhlídkové terasa u městečka InterlakenHarder Kulm

Domovská hora městečka Interlaken je dostupná pozemní lanovkou. Nahoře vás čekají úžasné výhledy z nově vybudované vyhlídkové terasy na jezera Thunersee, Brienzersee, Interlaken i panorama Jungfrau. Můžete se tu občerstvit v restauraci nebo se vydat na procházku po okolí.

Bližší informace naleznete zde.Vyhlídková plošina na hoře Harder Kulm ve ŠvýcarskuVečerní jízdy na Harder Kulm na 1 322 m n. m.

Nově můžete obdivovat Eiger, Mönch, Jungfrau a středisko Interlaken mezi Thunským a Brienzerským jezerem z výhledové plošiny „Zwei-Seen-Steg“, můstku mezi dvěma jezery na hoře Harder Kulm, též večer. V nádherné atmosféře při západu slunce si můžete vychutnat švýcarské speciality v horské restauraci. Poslední lanovka jede do Interlakenu ve 21:40.

Bližší informace naleznete zde.Výhodné jízdenky pro cestování ŠvýcarskemVýhodný nákup jízdenek Jungfraubahnen u Čedoku

Cestovní kancelář CK ČEDOK připravila pro rok 2016 prodej jízdenky Jungfrau Travel Pass za zvýhodněné ceny oproti nákupu stejného typu ve Švýcarsku. Ceny v ČEDOKu jsou pro letošní rok opět nižší než při zakoupení ve Švýcarsku, rozdíl je od CHF 18 do CHF 25 na 1 osobu.

Bližší informace naleznete zde.Rezervace sedadel ve vlaku z Kleine Scheidegg na Jungfraujoch – Top of EuropeRezervace místa z Kleine Scheidegg na Jungfraujoch – Top of Europe

Návštěvníci, kteří plánují navštívit nejvýše položenou železniční stanici v Evropě, mají nově možnost zarezervovat si svém místo ve spoji z Kleine Scheidegg na Jungfraujoch a zpět za cenu CHF 10,-. Ke spoji je nutné se dostavit 5 minut před jeho odjezdem z Kleine Scheidegg a 10 minut před odjezdem z Jungfraujochu. Rezervaci je možné provést na webu a nádražích Jungfraubahnen.

Bližší informace naleznete zde.

Informace o regionu Jungfrau v zimě.Interlaken + Jungfraubahnen mapa

Jungfrau Railways
Harderstrasse 14
CH-3800 Interlaken
T. +41 (0)33 828 71 11
F. +41 (0)33 828 72 64
E-mail: info@jungfrau.ch
WEB: www.jungfrau.ch