125. výročí Lucernského turismu

Luzern Tourismus slaví tento rok své 125. výročí a právě v květnu nechá na Lucernské jezero spustit úplně novou loď MS2017. Na lodi se bude odehrávat pestrý program a nebude zde chybět dokonce i divadlo.

Bližší informace naleznete zde.


Nej regionu Lucernského jezera

Horské železnice a lanovky, které vás dopraví na vrcholy hor obklopujících Lucernské jezero nabízejí mnohá nej. Na Rigi vyjedete nejstarší horskou železnicí Evropy, na Pilatus nejstrmější zubačkou světa. Na nejvyšší dostupný vrchol regionu Titlis vás vyveze první otáčivá lanovka Rotair a na Stanserhorn jezdí od roku 2012 první kabrio lanovka. Nezbývá než nechat se zlákat k výletu.

Bližší informace naleznete zde.


Pilatus

Jízda na Pilatus Kulm je zahrnuta ve Swiss Travel Passu. S ním cestujete na ikonickou horu Lucernu do výšky 2 132 m n. m. buď kabinkovou lanovkou z Kriensu na Fräkmüntegg a dále novou visutou lanovkou Dragon Ride, nebo z Alpnachstadu nejstrmější zubačkou světa. Nahoře vás očekávají neuvěřitelné výhledy na Lucernské jezero a švýcarské Alpy až k Černému lesu a pohoří Jura. V hotelech Pilatus Kulm a Bellevue se veškeré vaše sny stanou skutečností.

Bližší informace naleznete zde.


Engelberg – „Buiräbähnli“ Safari

Půvabné údolí Engelbergu můžete objevovat také trochu netradičně s pomocí farmářských lanovek, které nebyly původně určeny turistům. Loni v létě vznikl okruh na cca 20 hodin, kde se počítá s 1–2 přenocováními na vysokohorských chatách a s využitím farmářských lanovek „Buiräbähnli“. Trasa je vedena z nádraží v Engelbergu. Místa Lutersee, Mettlen, Büelen Haldigrat můžete prozkoumat právě s pomocí těchto zvláštních lanovek. Žádné davy turistů, jen vy a hory.

Bližší informace naleznete zde.


25 let Cesty Švýcarska

Cesta Švýcarska “Weg der Schweiz”, která byla vybudována k výročí 700 let od založení konfederace, se těší letos již 25 let pozornosti turistů. Vydejte se po ní i vy za poznáním krás Lucernského jezera a jeho okolí. Během 25 let Cestu prošlo již více jak 5 milionů návštěvníků.

Bližší informace naleznete zde.


Swiss City Marathon Lucerne

Atraktivní Swiss City Marathon vede běžce podél Lucernského jezera, okolo KKL Lucern a skrz půvabné Staré město, až do cíle u Dopravního muzea. V nabídce jsou tři kategorie: maratón, půlmaratón a běh na 5 mil. Zábavu a podporu při běhu vám poskytne více než 30 hudebních souborů a tisíce diváků.

Bližší informace naleznete zde.


Tell-Pass

Jízdenka Tell-Pass je nejjednodušší způsob, jak poznat Lucern a region Lucernského jezera. Návštěvníci se mohou těšit z dvou až desetidenní verze pro neomezené cestování vlaky, loděmi, autobusy a spoustou horských železnic a lanovek. Navíc jsou v Tell-Passu zahrnuty výrazné slevy na muzea, lázně a další atrakce. Pro děti je cena této jízdenky velmi atraktivní. Jedna jízdenka, tolik zážitků!

Bližší informace naleznete zde.


Engelberg-Titlis

Výlet do krásných výšin – ať už jdete pěšky nebo jedete lanovkou, můžete se těšit na velkolepé scenérie a úžasné výhledy během vašeho výletu v horách u Engelbergu. Horská kola a pěší turistika, via ferraty nebo golf – Engelberg má co nabídnout pro všechny, kteří chtějí zůstat aktivní. Oči vašich dětí rozzáří rodinné nabídky zahrnující letní programy bezplatných aktivit i nedávno rozšířené hřiště na Ristis. Konec dne si vychutnáte se sklenkou dobrého vína a chutného jídla. O znalce je v tomto klášterním městě dobře postaráno!

Bližší informace naleznete zde.


Lucern Grand Tour.

Místní turistická kancelář v této oblasti vytvořila vlastní rozšíření Grand Tour of Switzerland, které vás zavede na 60 nejzajímavějších míst tohoto regionu. Objevte krásy Lucernského regionu do posledního kousíčku během vašich cest po Švýcarsku.

Bližší informace naleznete zde.


Waldstätterweg

V květnu 2015 se otevřela další dálková horská stezka s názvem Waldstätterweg, pokud budete chtít absolvovat celou tuto stezku, tak se připravte na 7 krásných dní na nohou. Celková délka stezky je 120 km a polovina vede po historických obchodních trasách. Výchozí a cílové body jsou umístěny u Lucernského jezera a jsou dostupné místní dopravou. Stezka je také uvedena v cestovních průvodcích a ke stažení ve formě aplikace do mobilu. All-inclusive nabídky bude možné předem objednat pro dopravu, ubytování a také pro restaurace.

Bližší informace naleznete zde.


Tradiční švýcarské lanovky „Buurebähnli“

Údolí Engelberg je mimo jiné také domovem mnoha tradičních švýcarských lanovek, které provozují místní farmáři nebo soukromníci. Výlet takovou lanovkou je vždy nezapomenutelný zážitek, jak pro mladé, tak i pro starší generace. Posaďte se a vyleťte do výšin! Touto cestou zažijete Engelberg z netradičního úhlu pohledu – tradiční lanovky vás dopraví od hlavních turistických míst až do nedotčené přírody. Užijte si krásné výlety a návštěvy různých horských chat, kde můžete strávit noc s místními farmáři, kteří zde tráví celé léto.

Bližší informace naleznete zde.


Pouť v Einsiedeln s Černou Madonou

Návštěva Einsiedelnu ležícího na Svatojakubské cestě je jedinečným zážitkem pro každého křesťana. Denně jsou zde organizovány prohlídky v různých jazycích. Kromě toho se nabízí návštěva knihovny v místním opatství a různých muzeí v Einsiedelnu. V roce pohostinnosti Centrálního Švýcarska můžete zažít mnoho dalších událostí (Gästival.ch).

Bližší informace naleznete zde.


Malebné městečko Schwyz – muzeum o historii ŠvýcarskaSchwyz

Malebné městečko úzce spojené s historií Švýcarska, která se právě tady začala psát. Můžete tu navštívit historické muzeum, ale i muzeum proslulých nožů Victorinox. K oblíbeným výletním cílů v okolí patří i klášter v Einsiedelnu s proslulou Černou madonou.

Bližší informace naleznete zde.


Melchsee FruttMelchsee Frutt

Překrásné místo na horském platu ve výšce 1.902 m n.m. zdobí jezero a místo samotné láká k pěším výletům. Nejoblíbenějším patří túra 4 jezer, kolem kterých půjdete až do Engelbergu. Čtřyhodinový výlet si můžete zkrátit využitím lanovek. Ubytování si tady najdou všechny kategorie turistů, od těch nejnáročnějších, pro které je tu hotel. Melchsee Frutt Lodge and Spa až po jednoduchá ubytování pro skupiny.

Bližší informace naleznete zde.
Lucern v zimě.Lucern mapa

Luzern Tourismus Ltd.
Bahnhofstrasse 3
Postfach
CH-6002 Luzern
T. +41 (0)41 227 17 17
F. +41 (0)41 227 17 18
E-mail: luzern@luzern.com
WEB: www.luzern.com


Lucern logo