Scuol

Malebné městečko s tradiční zástavbou domů zdobených sgrafiti s okny s krajkovými záclonkami a 11 minerálními prameny nabízí po lyžování relaxaci v termálních lázních. Samotný lyžařský areál je určen hlavně pohodářům a rodinám s dětmi, pro děti jsou tady i speciálně upravené lanovky. Mimořádná je zdejší sjezdovka snů, která vede do blízkého Sentu romantickou krajinou bez lanovek a vleků. www.engadin.com

Bližší informace naleznete zde.


Samnaun

Jediná bezcelní zóna Švýcarska a současně jedno z nejmoderněji vybavených lyžařských středisek propojené s rakouským Ischglem nabízí vyžití pro sportovní lyžaře, mimořádně dlouhou zimní sezónu, končí se tady až v květnu, ale také oblíbené akce jako je Světový šampionát Santa Clausů a Open Air koncerty na sjezdovce Ischgl.

Bližší informace naleznete zde.


Skipas pro ubytované ve Scuolu zdarma

Lyžařská oblast Engadin Scuol si pro své zimní hosty připravila speciální nabídku Engadin Scuol Skipass Inclusive, se kterou mají ubytovaní návštěvníci od první noci skipas zdarma. Tuto nabídku je možné využít do 17. 4. 2017.

Bližší informace naleznete zde.


Val Müstair

Zapomenuté údolí spojující Švýcarsko a Itálii je přitažlivé hlavně pro běžkaře. Každoročně se tady koná jedna z etap Tour de Ski. Údolí je také domovem špičkových švýcarských reprezentantů v běžeckém lyžování, bratrů Gianluca a Dario Cologni. Na jeho konci je pak klášter, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Bližší informace naleznete zde.


Apres-ski v Engadinu

Oblast nabízí ale i krátké výlety do okolí pro volný den nebo Apres-ski. Vydat se můžete do malebné vesnice Guarda, která je domovem dětského hrdiny Schellen Ursli nebo na impozantní hrad Tarasp, který střeží údolí Innu. Romantikům se nabízí vyjížďka kočárem taženým koňmi do horské vísky S-charl na okraji Švýcarského národního parku. Až do Scuolu zajíždí také červený vláček Rhétské dráhy, který Vás sveze třeba do blízkého Klosters nebo do Churu.

Bližší informace naleznete zde.


Pohádková vesnice.

Guarda, jedna z nejkrásnějších vesnic Engadinu, je také domovem hrdiny dětské knížky Schellen Ursliho. Z vesnice se můžete vydat po jeho stopách na trasu naučné stezky, která potěší jedinečnými výhledy celou rodinu a děti zábavnými aktivitami. Návštěvu lze spojit s dalšími dvěma malebnými vesnicemi v okolí, Ardez a Boscha, nebo se vydat na impozantní hrad Tarasp střežící údolí řeky Innu.

Bližší informace naleznete zde.


Sjezdovka snů Motta Naluns v Dolním Engadinu

Opravdové zážitky na sněhu – snowparky s nejmodernějšími atrakcemi ke sportovnímu vyžití a dlouhé sjezdy v celkové délce 80 km k požitkům. Dolní Engadin je sněhový sportovní a odpočinkový ráj současně. K tomu kulisa typických engadinských domů, které stojí tradičně okolo kašny vystavěny z mohutných zdí a zdobeny uměleckými sgraffiti. Ve Scuolu z kašen vytéká minerální voda. Dárek přírody je 10 km dlouhá sjezdovka z Motta Naluns do vesničky Sent, které se říká sjezdovka snů.Engadin Scuol Samnaun, Val Münstair v létě


Samnaun mapa

Ferienregion Engadin Scuol Samnaun
Tel.: +41 (0)81 861 22 22
info@engadin.com
www.engadin.com