Přímým vlakem pohodlně do Curychu
foto: České dráhy

České dráhy obnovují od 11. prosince 2016 přímé vlakové spojení přes České Budějovice do Curychu. Komerční vlak Českých drah je určen pro cestující z Čech do Švýcarska, především aktivním lyžařů, turistů, ale i studentům a nejnáročnějším cestujícím na služebních cestách. Jízdenky z Prahy do Curychu budou dle ČD začínat na 497,- Kč, s rezervací do lůžkového vozu od 994,- Kč.

Ve vlaku je zařazen přímý lůžkový vůz, který poskytuje nejvyšší komfort – oddíly jsou rozděleny podle počtu cestujících v lůžkovém kupé - po třech v kategorii „tourist“, po dvou v oddílech „double“ nebo „singl“ pro ty, kteří požadují soukromí. Oddíly DeLuxe jsou vybaveny vlastní sprchou a WC. Ve vybrané termíny v zimní sezoně a v letní období dopravce nabízí levnější variantu cestovaní ve voze 2. třídy s polohovatelnými sedadly v oddílech pro 6 cestujících.

České dráhy, národní dopravce, jsou i tento rok partnerem Svazu lyžování ČR, reprezentace v alpském lyžování. V zimě 2017, od 6. do 19. 2. 2017, se uskuteční v Sv. Mořici Mistrovství světa v alpských disciplínách. České dráhy připraví pro české fanoušky lyžování a příznivce našich reprezentantů výhodné nabídky a návazné služby.

Z Prahy bude vlak od 11. prosince 2016 odjíždět předběžně v 18:02, důležitá zastávka na švýcarském území je v Sargansu v 7:23 (odkud je návazný přípoj do oblasti Churu, Arosy nebo Davosu a Sv. Mořice) a do Curychu spoj přijíždí v 8:20. Zpět se vozy Českých drah z Curychu vrací ve 21:40 s návratem do Prahy v 11:00. Cena jízdenek na sezení ve 2. třídě bude začínat od 520,- Kč. Bližší informace najdete na www.cd.cz/svycarsko.